№ 16 Илинойс води безпроблемно при победа със 74-57 над Колгейт
AP News | 2023-12-17 | 22:32:19

ШАМПЕЙН, Илинойс (AP) — Коулман Хокинс вкара 16 точки, а Куинси Герие и Маркъс Домаск вкараха по 15, за да помогнат на №16 Илинойс води от началото до края при победата със 74-57 над Колгейт в неделя.

Теранс Шанън-младши имаше 14 точки, въпреки че не вкара през второто полувреме за Илини (8-2). Вторият водещ голмайстор на Голямата десетка отбеляза 20 или повече точки в шест от последните си седем мача.

Колгейт (6-5), който се е класирал за NCAA турнира четири пъти за пет години, беше воден от Джеф Удуърд с 14 точки. Keegan Records, предсезонният Играч на Патриотичната лига и Защитен играч на годината, беше задържан с девет точки.

С по-малко от цели 22 точки през второто полувреме (51-29), Колгейт отбеляза осем поредни гола от игра в края на полувремето като част от серия, която привлече Рейдърс в рамките на 62-53 при 3:35 оставащо време.

Илини водеха с 44-27 на полувремето.

Те бързо поведоха с 9-0, принуждавайки Колгейт да поиска таймаут по-малко от три минути след началото на играта. Беше 14-0, преди Райън Мофат от Колгейт да вкара тройка с 16:21 до края на полувремето.

Илини влезе в мача, класиран на четвърто място по общо борби на мач (45) и изпревари Колгейт 43-25, водени от Dain Dainja и Ty Rodgers с по осем всеки.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Колгейт: Трикратният защитаващ шампион на Патриот лигата Рейдърс даде удари на Илинойс в края на второто полувреме, главно със силна защита. Raiders влязоха в мача като водещи в Патриотичната лига по отбелязване на защита (63,9 точки на мач).

Илинойс: Притесненията за това как Илинойс ще играе между мачовете срещу номер 12 Тенеси и съперника Мисури бяха бързо разсеяни, тъй като Илини стреля 48% от полето, изпълни 11 от 12 наказателни удара и доминираше в полето с 24-12 през първото полувреме срещу Colgate.

Colgate: Спрете три на Четири мача на Raiders ще бъдат във вторник в Iona.

Илинойс: Илини ще пътуват до Сейнт Луис във вторник за годишния мач на Braggin' Rights срещу Мисури.