№ 17 Крейтън се отдръпна в началото на 2-то полувреме и победи Де Пол за 20-и пореден път, 85-62
AP News | 2024-01-28 | 04:16:20

ОМАХА, Небраска (AP) — Трей Александър вкара 23 точки, а Райън Калкбренер имаше 22, за да поведе №17 Крейтън победи ДеПол с 85-62 в събота вечерта.

Стивън Ашуърт съвпадна с рекордите си за сезона със 17 точки и пет тройки, а Бейлър Шайерман записа 16 точки и 10 борби за седмия си дабъл-дабъл за сезона.

Крейтън (16-5, 7-3 Big East) спечели 20 поредни победи срещу DePaul, най-дългата поредица срещу опонент от конференция в шестте големи баскетболни лиги, и 25 от 26. Последните 13 в Omaha са решени с двуцифрени числа.

Илайджа Фишър имаше 12 точки, за да поведе ДеПол (3-18, 0-9). Сините демони загубиха 18-ия си пореден мач навън, а серия от загуби в конференцията достигна 10.

Сините демони, които играха първия си мач навън под ръководството на временния треньор Мат Брейди, се задържаха в началото с Джалън Тери и Джеремая Оден, осигуряващи по-голямата част от атаката, а Чърчил Абас забиваше над 7-футовия Калкбренер, за да даде на ДеПол кратък удар водят.

Bluejays излязоха напред завинаги с девет минути до края на първото полувреме, но серия от небрежни обороти и стрелба 1-за-7 в края на полувремето им попречи да се отдръпнат до началото на второто.

Разиграването на Александър с тройка, скок и игра с 3 точки дойде по време на срив 14-2, който увеличи преднината на Крейтън до двуцифрено число. Още 14-2 серия го тласна до 68-45 след 11 минути до края.

Bluejays играеха своя 14-ти годишен Pink Out Game, който събира пари за изследване на рака.

DePaul: Blue Demons излязоха с повече енергия в двата мача, откакто Tony Stubblefield беше уволнен. Те бяха конкурентни при загуба с 86-73 от номер 14 Marquette в сряда и бяха в рамките на 40-37 на полувремето в събота, преди Крейтън да поеме. Те все още търсят първата си голяма победа на пътя от февруари 2022 г.

Крейтън: Bluejays, които спечелиха с 84-58 в DePaul на 9 януари, завършиха сезона и стигнаха до 7-1 в януари. Те достигнаха половината от играта на Big East 7-3 за трети път от четири сезона.

DePaul: домакин на Seton Hall във вторник вечер.

Крейтън: домакин на Бътлър в петък вечер.