№ 17 Маркет се изкачва надолу за победа с 87-74 над Виланова
AP News | 2024-01-15 | 00:33:50

МИЛУОКИ (AP) — Кам Джоунс отбеляза 22 точки, Тайлър Колек имаше 21 точки и 11 асистенции, а № 17 Маркет се оттегли във втория полувреме, за да направи пропуск от два мача с победа с 87-74 над Виланова в понеделник.

Осо Игодаро добави 18 точки, седем борби, пет асистенции и три отнети топки, докато Маркет непрекъснато работеше с топката. Маркет имаше 60-18 предимство в пейнт точки.

Маркет (12-5, 3-3 Big East) се върна пет дни след загуба с 69-62 от Бътлър, която сложи край на 20-те на Златните орли серия от победи в конференцията у дома, която изравни рекорда на Големия изток. Маркет надигра Виланова с 30-17 през последните девет минути.

Марк Армстронг имаше рекорд в кариерата си от 24 точки за Виланова. Ерик Диксън вкара 15 точки, а Брендън Хаузен добави 11 точки.

Колек имаше осем точки по време на серия от 12-0, която позволи на Маркет да дръпне напред завинаги и да победи Виланова (11-6, 4-2) за пети пореден път, най-дългата победна серия на Златните орли в тази серия' История от 44 игри.

След като изоставаше с 10 точки в началото на второто полувреме, Виланова изравни играта при 57-всичко с тройка на Диксън при оставащи 10:01. Но Дивите котки не можаха да отбележат отново повече от 4 минути и половина, тъй като Маркет отново грабна двуцифрено предимство.

Колек вкара последните шест точки по време на срива с 12-0, който изведе Маркет завинаги напред. Играчът на Големия Изток за 2022-23 г. отбеляза 7 от 14, за да излезе от спада си.

По време на серията от две загуби на Маркет, Колек отбеляза средно само 3,5 точки, докато стреля 2 от 19 общо и 1 от 10 от диапазон от 3 точки.

Виланова: Дивите котки загубиха отчасти, защото не можаха да останат горещи от диапазон от 3 точки. Те отидоха 9 от 18 отвъд дъгата по време на първото полувреме, което включваше осем равенства и 12 смени на преднината. Те бяха 5 от 15 при опити за 3 точки през второто полувреме.

Маркет: Контузиите на Шон Джоунс и Чейс Рос изпитаха дълбочината на Златните орли, особено след като титулярите Дейвид Джоплин и Стиви Мичъл вкараха първи двама -половина фалове. Маркет спечели така или иначе, защото най-добрите му играчи се изкачиха.

ПОДАРЪКЪТ НА УЕЙД

Маркет обяви по време на играта, че Дуейн Уейд дарява 3 милиона долара на училището.

Подаръкът на Уейд ще разшири училищната програма за лятно четене за деца от Милуоки, ще създаде програма за стипендии на Уейд в полза на студенти с ниски доходи и ще разшири изследователския център на университета за спортни и човешки постижения, който ще включва ново съоръжение за тренировки за мъжката баскетболна програма.

Уейд изведе Маркет до участие във Финалната четворка през 2003 г.

ПОСЛЕДСТВИЯ В АНКЕТАТА

Подхлъзването на Маркет накара Златните орли да паднат с шест места в анкетата, която излезе понеделник Тази победа трябва да позволи на Златните орли да останат в Топ 25 следващата седмица, дори ако загубят в събота.

Villanova: Домакин на UConn номер 1 в събота.

Marquette: Посещение на St. John's в събота.