№ 18 Сейнт Мери побеждава Пепърдайн със 103-59 за своята 13-та поредна победа
AP News | 2024-02-16 | 08:16:34

МОРАГА, Калифорния (AP) — Аугустус Марчулионис вкара рекорд в кариерата си от 28 точки, а Алекс Дукас победи зумера на полувремето с удар от половината корт поведе номер 18 Сейнт Мери до 13-ата си поредна победа, 103-59 над Пепърдайн в четвъртък вечер. за първи път от първата седмица на сезона с друга доминираща победа, за да се изравни с номер 1 UConn за най-дългата активна серия от победи в страната.

Девет от победите през тази серия за Saint Mary's са дошли с двуцифрен брой, тъй като галите откриха преднина от 2 1/2 мача в конференцията пред Сан Франциско и Гонзага.

Дюкас добави 18 точки, а Ейдън Махани вкара 13 за Сейнт Мери.

Джевон Портър имаше 13 точки, за да поведе на Пепърдайн (10-17, 3-9). Вълните загубиха седем от осем.

Галсите стреляха зле рано, правейки само 10 от първите си 27 удара от полето. Но те се отдръпнаха в края на първото полувреме, като направиха пет поредни удара, включващи четири тройки по време на серия 14-2, която отвори преднина от 14 точки. 43-27 на почивката и Сейнт Мери никога не беше застрашен през второто полувреме.

Пепърдайн: Уейвс се бореха да получат добър външен вид рано срещу здравата защита на полукорта на Сейнт Мери. Те не отбелязаха за първото 4:14 и направиха само осем коша през първото полувреме.

Saint Mary's: Галите се отърсиха от тежкото начало на сезона, което включваше участък 1-5, който ги падна до 3-5 на 1 декември. Те спечелиха 17 от 18 оттогава и са в добра позиция да участва в турнира на NCAA в три поредни сезона за първи път в историята на училището.

АКТУАЛИЗИРАНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНТРАЗАТА

Галците бяха без нападателя Джошуа Джеферсън, който беше титуляр във всичките 26 мача този сезон, като записваше средно 10,2 точки и 6,5 борби. Той е ден за ден с контузия на левия крак.

Пепърдайн: Домакин на Портланд в събота вечер.

Сейнт Мери: Домакин на Сан Франциско във вторник вечер.