№ 18 Сейнт Мери побеждава Сан Диего с 88-62, за да спечели дял от WCC титлата
AP News | 2024-02-25 | 07:16:19

МОРАГА, Калифорния (AP) — Мичъл Саксен отбеляза 20 точки и № 18 Сейнт Мери спечели 15-ия си пореден мач за спечелят поне част от титлата от редовния сезон на Конференцията на Западния бряг с победа с 88-62 над Сан Диего в събота вечерта. победна серия в нацията и завърши номер 1 в турнира на WCC в Лас Вегас следващия месец. Сейнт Мери може да спечели първата си категорична титла от редовния сезон на конференцията от 2012 г. насам с победа в четвъртък вечерта на Pepperdine.

Алекс Дукас имаше 18 точки при шест тройки с 12 борби, Ейдън Махани добави 15 точки и Аугустас Марчулионис имаше 13 точки и 10 асистенции за галите.

Дюс Търнър вкара 20 точки, за да поведе Сан Диего (16-13, 6-8).

Сейнт Мери направи седем поредни коша в началото на първото полувреме, за да вземе преднина от 10 точки при подаване на Саксен. Галите често успяваха да получат открити погледи в лентата и отвориха преднина от 43-30 на полувремето.

След това Сейнт Мери вкара четири тройки в първите четири минути на второто полувреме — включително първата в колежанската кариера на Мейсън Форбс в неговия 88-и мач — за да отвори преднина от 21 точки и продължи оттам.

Сан Диего: Тореро спечелиха шест от осем мача, но не успяха да пробият срещу най-добрите отбори в WCC. Сан Диего завърши редовния сезон с 0-6 срещу първите три отбора в класирането, като бе изпреварен с 23,7 точки на мач срещу Сейнт Мери, Гонзага и Сан Франциско.

Saint Mary’s: Gaels поставиха училищен рекорд с 14-ата си поредна победа в конференцията и имат шанс да завършат перфектен редовен сезон в играта на WCC с победи следващата седмица срещу Pepperdine и съперника Gonzaga.

ДОКЛАД ЗА КОНТУРИЗИ

Галците загубиха още един голям човек заради контузия тази седмица, като резервният център Хари Веселс нарани рамото си на тренировка. Веселс е в прашка и официално е посочен като ден за ден.

Стартовият нападател на Сейнт Мери Джошуа Джеферсън е аут за сезона с контузия в коляното.

Сан Диего: Посетете Loyola Marymount в четвъртък вечер.

Saint Mary's: Посетете Pepperdine в четвъртък вечер.