№ 20 Texas Tech побеждава № 11 Оклахома с 85-84, за да затвърди контрола си на върха на Big 12
AP News | 2024-01-27 | 00:16:33

НОРМАН, Окла. (AP) — Шанс Макмилиан отбеляза 27 точки, за да помогне на № 20 Texas Tech да победи № 11 Оклахома 85-84 в събота и затвърди задържането на Red Raiders на първо място в Големите 12.

Поп Айзъкс имаше 18 точки, включително 13 през второто полувреме, когато Red Raiders (16-3, 5 -1) преодоля пасив от девет точки.

Макмилиан отправи 10 от 13 удара и беше 6 от 8 от диапазона за 3 точки за Red Raiders, които стреляха 52,6% от игра.

Айзъкс направи чифт наказателни удари 2,1 секунди до края на мача, за да даде преднина на Texas Tech с 85-81. Ривалдо Соарес от Оклахома вкара 3 точки след изтичане на времето. Той поведе Sooners (15-5, 3-4) с 19 точки и 10 борби.

Оклахома загуби четири от последните си шест мача и шест от последните си осем срещу Texas Tech.

Отега Оуех имаше 14 точки, а Милош Узан и Сам Годуин вкараха по 13 за Соунърс, които стреляха 47,5% за мача и 42,3% от диапазона за 3 точки.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Texas Tech: Red Raiders доказаха в събота, че могат да спечелят с ограничена продукция от техния водещ реализатор Айзъкс, който отбеляза средно 19,8 точки на мач в конферентна игра. Айзъкс беше ограничен до пет точки през първото полувреме, но отборът получи двуцифрен резултат от други трима, включително Джо Тусент, който имаше 14 точки, включително четири свободни хвърляния със съединител в края на участъка.

Оклахома: Серията на Sooners от седем последователни седмици в топ 15 е застрашена. Те отпаднаха две поредни и продължават да се борят срещу класирани отбори. Единствената победа на Sooners в топ 25 този сезон дойде през ноември срещу тогавашния номер. 23 USC.

Texas Tech: Посещение на TCU във вторник вечер.

Оклахома: Посещение на щата Канзас във вторник вечер.