№ 20 Южна Каролина надмина Мисисипи със 72-59, за да сложи край на плъзгането от 2 мача
AP News | 2024-02-24 | 01:08:33

ОКСФОРД, мис. (AP) — Би Джей Мак вкара 17 точки, а № 20 Южна Каролина скъса плъзгане в два загубени мача с Победа със 72-59 над Мисисипи в събота.

Победата помогна на Gamecocks (22-5, 10-4 SEC) да задържат мястото си сред първите четири отбора в конференцията, давайки им шанс да спечелят двойното чао в турнира на конференцията. Остават им три мача от редовния сезон.

Южна Каролина игра стабилна защита и разочарова най-добрия голмайстор на Оле Мис Матю Мурел. Бунтовниците (19-8, 6-8) стреляха само 33% от полето. Мърел, който има средно 17,3 точки, се сблъска с ранни проблеми с фаула, като вкара две в първите четири минути на мача.

The Gamecocks водеха с 36-22 на полувремето.

Оле Мис започна да играе по-добре през второто полувреме, докато Алън Фланигън не беше изгонен след груб фаул при 16:53 оставащи, а секунди по-късно Мърел получи третия си фаул. Той завърши с 10 точки.

Фланигън имаше 11 точки, когато напусна.

Тройката на Джеймин Брейкфийлд с 11:32 до края върна Бунтовниците в рамките на 11, но това беше възможно най-близо до Ребелс.

Ole Miss спечели първите си 14 игри, но в конферентната игра отразява повече програмата за възстановяване, наследена от Beard. Бунтовниците загубиха пет от шест, като възможностите за възобновяване бързо се изплъзват.

Южна Каролина може да подобри своето посяване в NCAA със силно представяне в последния участък, който включва № 24 във Флорида и № 5 в Тенеси домакинство в последните два мача.