№ 21 Дейтън удължава поредицата от победи до 11, побеждава Сейнт Луис със 70-62
AP News | 2024-01-17 | 05:48:33

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — Дарон Холмс II вкара 25 от своите 29 точки през второто полувреме и грабна 14 борби, за да помогне на No. 21 Дейтън победи Сейнт Луис със 70-62 във вторник вечерта за своята 11-та поредна победа.

Холмс също поведе Дейтън (14-2, 3-0 Атлантик 10) на линията за наказателни удари, като отбеляза 10 от 17.

Сейнт Луис (8-9, 1-3) направи серия от 14-0 през първото полувреме, след като изоставаше с осем и поведе с 30-28 на полувремето.

Холмс хвърли забивка, за да отвори второто полувреме и серия от 7-0 даде преднина на Флайърс с 44-37 с 12:45 до края.

Холмс вкара седем точки в серия от 8-0, за да помогне на Дейтън да продължи напред с 11 при 3:53 до края, най-голямата му преднина в мача.

Гибсън Джимерсън дръпна Billikens в рамките на пет с тройка при оставащо време 1:13, но те не можаха да се доближат до края на пътя.

Джимерсън поведе Сейнт Луис с 13 точки, Терънс Харгроув-младши имаше 12, а Брадли Езевиро отбеляза 10.

Сейнт Луис: Биликенс загубиха четири от последните си пет мача. Техните 41% от полето бяха най-лошите им от 10 мача.

Дейтън: Победната серия на Флайърс е най-дългата им от серия от 20 мача през 2019-2020 г. Това е и четвъртата им най-дълга победна серия в историята на програмата.

Сейнт Луис: Пътува до VCU в петък.

Дейтън: Домакин е Роуд Айлънд в събота.