№ 24 FAU печели битката на Бухалите, надминавайки Темпъл с 80-68 в American Athletic
AP News | 2024-02-16 | 04:32:34

БОКА РЕЙТЪН, Флорида (AP) — Джонъл Дейвис вкара 17 точки, Алиджа Мартин и Брандън Уедърспун имат по 16 и No. 24 Флорида Атлантик победи Темпъл с 80-68 в четвъртък вечер в битка на совите.

FAU (20-5, 10-2 Американски атлетик) се отдръпна с ранна серия 15-2. Weatherspoon вкара две тройки по време на разиграването, а Ник Бойд имаше четири тройки в полувремето. Бойд и Владислав Голдин завършиха с по 12 точки.

В неделя FAU ще бъде на първо място Южна Флорида в конферентен мач.

Темпъл (8-17, 1-11) загуби 10 поредни загуби, последната победа срещу Уичита Стейт у дома на 7 януари. Джордан Райли поведе Темпъл с 19 точки.

Темпъл направи серия 7-0 в средата на второто полувреме, за да дръпне с две точки. Weatherspoon контрира с пет поредни точки за FAU.

Нападателят на FAU Джанкарло Росадо се завърна след контузия в коляното, получена на 14 януари срещу UAB. Той записа две точки, три борби и блок за осем минути.

Флорида Атлантик удължи серията си от разпродажби у дома до 17, достигайки 16-1 по време на серия.

Темпъл: Домакин на UTSA в неделя.

Флорида Атлантик: В Южна Флорида в неделя.