№ 24 Гонзага отбива и открива WCC играта с категорична победа с 86-60 над Пепърдайн
AP News | 2024-01-05 | 06:49:04

СПОКЕН, Вашингтон (AP) — Греъм Айк вкара 20 точки, Антон Уотсън добави 15 и № 24 Гонзага победи Пепърдайн с 86- 60 в четвъртък вечер в откриването на Конференцията на Западния бряг за 46-та поредна победа над Уейвс.

Гонзага (10-4, 1-0 WCC) спечели всичките 25 откривания на конференцията под ръководството на треньора Марк Фю, последния четири срещу Пепърдайн (7-9, 0-1).

Пет булдога отбелязаха двуцифрен резултат, включително Нолан Хикман, който имаше 14 точки. Хикман поведе Zags с четири тройки, а Гонзага стреля с 42,1% за 3s, след като напоследък се бореше зле от дълбочина.

Gonzaga беше изпуснал три от последните си пет и влезе в този със застрашено класиране в Топ 25 на AP. Булдогс имат 142 последователни участия в анкетата за Топ 25 от 2016 г. насам.

Но Zags имаха лесна нощ срещу Pepperdine.

Гонзага пое контрола рано със серия 15-2. Райън Нембхард и Хикман заровиха 3s като част от бърз удар 13-1 по-късно през полувремето и Булдогс водеха с 45-27 на почивката.

Гонзага остана горещ през второто полувреме, като отправи осем поредни удара през триминутен интервал, включително 3s от Уотсън и Нембхард, за да даде преднина на Zags със 74-43 при 7:55 до края на играта.

Нембхард завърши с 10 точки и седем асистенции, а Брейдън Хъф добави 11 точки извън пейката.

Хюстън Малет поведе Пепърдайн с 15 точки, но вкара само 2 от 9. Майкъл Аджаи добави 14.

Пепърдайн: Отпадна от началото на конференцията за пети пореден сезон. Вълните спечелиха две поредни победи, но са с 0-4 като гост.

Гонзага: Нембхард повали чифт 3, докато Гонзага завърши 8 от 19 зад дъгата. Нембхард не бе отбелязвал 3 от 5 декември, пропускайки 16 поредни влизания в играта.

Пепърдайн ще бъде у дома срещу Санта Клара в събота.

Гонзага ще бъде домакин на Сан Диего в събота.