№ 4 Канзас печели 18-та поредна победа у дома, 64-61 над № 13 Бейлър
AP News | 2024-02-11 | 03:49:04

ЛОРЪНС, Канзас (AP) — Хънтър Дикинсън отбеляза 15 точки, за да поведе балансирана атака, докато № 4 Канзас разшири дома си победна серия до 18 игри с победа с 64-61 над номер 13 Бейлър в събота вечер.

Бейлър получи топката 14,2 секунди до края и шанс да изравни, но опитът за 3 точки на Джейдън Нън от ъгълът беше кратък. След като Никълъс Тимбърлейк пропусна предния край на едно и едно, опитът за 3 точки на Джа'Кобе Уолтър се откъсна от ръба.

Канзас, 13-0 у дома този сезон, игра без гарда Кевин Маккулар , който е аут с контузия на коляното. Тимбърлейк направи първия си старт с Jayhawks.

Треньорът на Baylor Скот Дрю вече е 1-15 в Allen Fieldhouse.

Канзас (19-5, 7-4 Big 12) получи 14 точки от Dajuan Harris, 13 от KJ Adams и 11 от Johnny Furphy.

Бейлър (17-6, 6-4) бе воден от Ив Миси с 21 точки и Уолтър със 17.

Канзас държеше Бейлър на една ръка разстояние през по-голямата част от второто полувреме. След като Бейлър намали изоставането до 37-36 в началото на полувремето, Jayhawks отговориха с серия от 6-0. Бейлър отново го намали до игра с едно притежание на топката при 44-41, но серия от 9-1 на Канзас отвори двуцифрена преднина.

Бейлър запази мача в обсега, достигайки до 3 точки, но не успя да преодолея гърбицата.

Дикинсън беше историята през първото полувреме. Той вкара 13, повече от половината от първите 25 точки на своя отбор. Канзас изскочи бързо, надпреварвайки се до преднина от 18-6 до втория медиен таймаут. В тази начална част Jayhawks удариха седем от първите си 10 удара.

Дикинсън получи втория си фаул при 2:59 до края на първото полувреме и седна до края на полувремето.

Канзас водеше с цели 13 точки през първото полувреме, преди Бейлър да го намали до 34-28 на полувремето.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Хюстън: Мечките не позволиха на големия ранен дефицит да ги извади от играта им. Те отговаряха на почти всеки опит в Канзас.

Канзас: Jayhawks се нуждаят от McCullar, за да продължат здраво напред. Той води отбора с 19,5 точки на мач.

Бейлър: Мечките се завръщат у дома във вторник вечер за мач срещу Оклахома.

Канзас: The Jayhawks ще пътуват до Texas Tech в понеделник вечер.