№ 7 Тексас държи Колорадо Стейт на 11 точки през първото полувреме, печели с 56-44, за да премине към кръг 2
AP News | 2024-03-22 | 03:16:18

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Макс Абмас и Дилън Дису отбелязаха по 12 точки и номер 7 поставеният Тексас задържа Колорадо Стейт до 11 точки през първото полувреме по пътя към победа с 56-44 в четвъртък в първия кръг на турнира NCAA.

Longhorns (21-12) ще срещнат победителя от вторият поставен Тенеси и номер 15 Сейнт Питърс в събота.

Исая Стивънс и Джоел Скот изпревариха Рамс (25-11) с по 10 точки. Овните стреляха 29% от игра.

Колорадо Стейт, който държеше Вирджиния до 14 точки през първото полувреме в мача си от първата четворка във вторник, поведе с 8-2, преди колелата да се развалят.

Овните пропуснаха 18 от следващите си 19 удара и отбелязаха само три точки през последните 15 минути и половина на първото полувреме. Тексас затвори полувремето със серия 25-3, за да поведе с 27-11 в съблекалнята, след като Абмас удари от центъра при сирена.

Колорадо Стейт стана едва 10-ият отбор в историята на турнира, който отбеляза 11 гола точки или по-малко през първото полувреме. Последният път, когато това се случи, беше през 2008 г., когато UNLV водеше Кент Стейт с 31-10 на полувремето в мач от първия кръг.

Играта беше представена като мач между двама от най-добрите пойнтгардове в нацията Абмас и Стивънс, които се състезаваха един срещу друг в гимназията в района на Далас и продължиха да имат изключително продуктивни петгодишни кариери в колежа, комбинирайки повече над 5400 точки.

Но и двамата се бориха, комбинирайки пет точки при 2 от 16 стрелби от полето през първото полувреме.

Когато Стивънс най-накрая повали първия си удар през второто полувреме, публиката го аплодира и аплодисменти от Бронкс.

Въпреки грозното първо полувреме, Рамс ще се борят, за да намалят преднината на шест, след като Брок Кънингам от Тексас беше освиркван за груб фаул за удар с лакът в главата, а Скот отбеляза гол на Стивънс четири минути преди края. водят отново до 12, когато той вкара при напускане и си извади фаул за игра за три точки.

Колорадо Стейт: Рамс бяха спечелили пет от шест мача в началото на този, но не можеха да си представят толкова лош ден за стрелба. Те направиха турнира на NCAA два от последните три сезона, така че бъдещето изглежда по-светло.

Тексас: След като бяха отхвърлени в мача си от първия кръг на турнира Big 12 срещу Канзас Стейт, Лонгхорнс отговори със силна защита. Тексас загуби в Елитната осмица миналия сезон, но е нетърпелив да си върне.