№ 9 Северна Каролина побеждава щата Северна Каролина със 79-70, запазва 1-во място в ACC
AP News | 2024-03-02 | 01:41:19

ЧАПЪЛ ХИЛ, Северна Каролина (AP) — Харисън Инграм отбеляза най-високите за сезона 22 точки, докато № 9 Северна Каролина се събира от пасив от 10 точки през второто полувреме и победи Северна Каролина Стейт със 79-70 в събота.

Елиът Кадо вкара 15 точки и Ар Джи Дейвис, който постави рекорда на Смит Център с 42 точки в понеделник вечер срещу Маями, завърши с 14, след като беше държан на два през първото полувреме. Армандо Бакот добави 13 точки за Северна Каролина (23-6, 15-3 Конференция на Атлантическото крайбрежие), която спечели четвъртия си пореден мач и запази първото си място в конференцията, пред Дюк.

Джейдън Тейлър вкара пет тройки и завърши с 22 точки, а Ди Джей Хорн отбеляза 16 от своите 20 точки през първото полувреме за N.C. State (17-12, 9-9), който загуби за трети път в четири мача.

Вълчата глутница беше в рамките на 73-68, преди Дейвис да удари чифт наказателни удари и скок с по-малко от две оставащи минути.

Тар Хийлс изоставаха с 47-37 в началото на второто полувреме, преди да съберат серия от девет точки – силен период, включващ едно притежание без точки, когато Бакот пропусна при опит за забивка. По време на бягането имаше и противопоставяне между отборите след съдийски сигнал, като официалните лица разделяха ядосаните играчи, но не определяха допълнителни наказания след преглед на видео.

Н.К. Държавен център D.J. Бърнс младши получи четвъртия си фаул при оставащи 11:28. По-малко от две минути по-късно съотборникът му Кейси Морсел имаше четири фаула и след това бе фаулиран при 7:41 преди края.

N.C. Стейт водеше с 45-37 на полувремето, подкрепен от 57,6% стрелба от пода. Това включваше 7 за 11 от разстояние от 3 точки.

TIP-INS

Инграм, трансфериран от Станфорд през първия му сезон с Тар Хийлс, постигна рекорда си в кариерата от 24 точки миналия сезон срещу Мисисипи. … Тейлър изравни втория си най-добър сбор от точки за сезона, след като неговите 24 точки във вторник във Флорида Стейт отбелязаха най-добрия сезон.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

N.C. Състояние: Вълчата глутница изглеждаше остра през първото полувреме, до голяма степен защото стрелбата по периметъра държеше Тар Хийлс извън равновесие. Вероятно вече имайки нужда от силно представяне в турнира ACC, за да се премести в балона на турнира NCAA, тази игра беше шанс да направи впечатление. Вместо това N.C. State падна до 0-3 срещу класирани опоненти. Wolfpack падна до 4-6 в истински мачове на улицата.

Северна Каролина: Tar Heels спечелиха първите два мача от домакинство от три мача, без да доминират над двойка некласирани опоненти. Но преминаването от 10 точки надолу до 10 точки напред за по-малко от 10 минути беше пример за огневата мощ, която Северна Каролина може да покаже.

N.C. Щат: Домакин номер 10 Дюк в понеделник.

Северна Каролина: Домакин на Нотр Дам във вторник.