№ 9 USC предава на втория класиран UCLA първата му загуба за сезона 73-65 и Уоткинс отбелязва 32 точки
AP News | 2024-01-15 | 02:56:48

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джу Джу Уоткинс вкарва 32 точки и номер 9 Южна Калифорния победи втория класиран UCLA 73-65 в неделя, изпращайки Бруинс до първата им загуба за сезона и оставяйки номер 1 Южна Каролина като единствения непобеден отбор.

Това беше шестият мач от 30 точки за сезона на новокурсника и за първи път от 3 декември за Троянците (13-1, 3-1 Pac-12)

Макензи Форбс добави 18 точки, когато Троянците сложиха край на пропуска от девет мача срещу техния международен съперник. UCLA (14-1, 3-1) спечели със 71-64 преди две седмици в Pauley Pavilion пред рекордна публика от 13 659 в първата училищна среща на отборите от топ 10 този сезон.

Каризма Озбърн поведе Бруинс с 25 точки, всички през второто полувреме пред разпродаване в Galen Center. Нейното прекъсване в края на третата четвърт даде на петогодишния играч 2000 точки в кариерата. Лорън Бетс, водещият голмайстор и борец на UCLA, беше задържан до 10, след като не стартира за първи път този сезон, след като беше болен през седмицата.

И петимата титуляри на UCLA имаха проблеми с фаула, като Лондин Джоунс, Кики Райс и Лина Зонтаг бяха фаулирани в четвъртия.

Уоткинс беше само 8 от 22 от полето и пропусна всичките си шест опита за 3 точки, но тя изпълни 16 от 16 от линията за наказателни удари и имаше 10 борби.

3- на Forbes. показалецът задържа USC напред с 60-48 в четвъртия.

Но Бруинс избягаха девет поредни точки, ограничени от тройката на Джоунс, за да стигнат до 63-59.

Уоткинс удари скок и Тейлър Бигби отбеляза за USC. Отлагането на Джоунс привлече Бруинс в рамките на пет точки.

Джоунс пропусна тройка, а Ангелия Дугалич пропусна отлагане в последните 14 секунди.

Бруинс надминаха USC с 23-17 в третия, като получиха 13 точки от Осбърн, доближавайки се до 51-42. Уоткинс вдигна два бързи фаула рано, но вкара 10 точки.

USC липсваше титулярният център Райя Маршал (13 точки и 10,5 борби) и резервата Алия Гейлс, които и двамата бяха болни.

Троянците използваха серии от 11-0 през първата четвърт и 15-0 през втората, за да водят с 34-19 на полувремето. Два пъти Уоткинс получи своя собствена атака в атака и отбеляза въпреки натиска на защитата в боята.

Преди Уоткинс да започне офанзива, трансферът на Харвард Форбс отбеляза последователни тройки, за да засили серията на Троянците през първата четвърт.

Бруинс допуснаха 15 връщания, които доведоха до 16 точки за Троянци през първото полувреме, когато титулярите на UCLA Джоунс, Озбърн и Дугалич бяха без голове.

Сред присъстващите знаменитости бяха рапърите Крис Браун и възпитаникът на USC Saweetie, Candace Parker и Шерил Милър, член на Залата на славата

< h2>ГОЛЯМА КАРТИНКА

UCLA: Първата загуба на Бруинс за сезона ще удари, но няма да ги изпусне твърде далеч в Топ 25 на AP.

USC: Watkins изведе USC до най-голямата си победа за годината.

UCLA: Посещава №5 Колорадо в петък.

USC: Посещава №19 Юта и бившата звезда на Trojans Алиса Пили в петък.