№8 Аризона изпревари Юта със 105-99 в тройно продължение
AP News | 2024-02-09 | 06:16:34

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Пеле Ларсон имаше 27 точки и осем асистенции, за да изведе №8 Аризона до победа със 105-99 над Юта в тройно продължение Четвъртък вечерта.

Кейлъб Лав добави 19 точки и 10 борби, за да помогне на Wildcats (18-5, 9-3 Pac-12) да спечелят третата си победа като гост в конферентен мач. Кешад Джонсън се включи със 17 точки, а Кайлън Босуел добави 16. Оумар Бало грабна 16 борби с 10 точки.

Брандън Карлсън поведе Юта с 27 точки и 15 борби. Кеба Кейта вкара 18 точки, а Гейб Мадсън добави 17. Дейвон Смит завърши с 14 точки, 11 борби и 10 асистенции за ютите.

Юта (15-8, 6-6) не можа да преодолее изпълнението 10 от 21 от линията за наказателно хвърляне, след като се върна от двуцифрен дефицит.

Аризона бе надхвърлен с 57-53, но надигра Юта с 52-48 в боята.

Аризона така и не изостана през последните два продължения, но Дивите котки не се отдръпнаха завинаги, докато Бало не хвърли забивка, за да подпали серия от 9-0, която изведе Дивите котки до 102-93 40 секунди преди края.

Изоставайки с 16 в началото на второто полувреме, Юта изтри пасива след горещи стрелби на Мадсен и Карлсон. Двамата комбинираха 15 коша и 38 точки след полувремето.

Мадсън направи тройка и пазене, за да предизвика серия от 11-0, която помогна на Юта да изравни резултата на 63. Ютите пропуснаха четири потенциални зелени точки кошове, но Аризона пропусна седем поредни удара и остана шест минути без кофа. Продължителната суша позволи на Юта най-накрая да поведе с 68-67 пред скачащия Карлсън.

Дивите котки си върнаха преднината при полагане от Ларсон при последвалото притежание и останаха в предни позиции, докато Мадсен не събори преход 3 с 19,4 секунди оставащи до края на регулирането, за да наложи продължение.

След като Карлсон даде на Юта водят при пауза с 1:18 оставащо време в първото продължение, Ларсон изравни отново на скок в последната минута, за да наложи още една допълнителна сесия.

Аризона никога не изоставаше във второто продължение, но Ларсон пропусна чифт потенциални наказателни удара за зелена светлина с оставащи 52 секунди в допълнителната сесия, за да отворят вратата за трето продължение.

Юта остана ледено студен в нападение през първото полувреме, отваряйки вратата на Аризона за скок пред. Дивите котки не пропиляха възможността.

Аризона изгради преднина от 41-25 на полувремето, когато Юта направи един кош през последните шест минути на първото полувреме. Utes пропуснаха девет изстрела и четири свободни хвърляния по време на тази част. Дивите котки затвориха полувремето със серия 14-4, прекъсната от полагане на Лав.

Аризона накара Юта да работи усилено за удари през първото полувреме, но се бореше да попречи на Ютите да получат желания вид след полувремето.

Юта се бореше с много загуби притежание на топката през първите 20 минути, прибързани удари и извършване на небрежни топки. След това нарушението оживя след полувремето.