Леверкузен си осигури късно равенство, за да постави непобеден рекорд и да стигне до финал в Лига Европа
Breaking News | 2024-05-10 | 08:48:35

Байер Леверкузен изравни в добавеното време, за да измъкне равенство 2-2 срещу Рома на BayArena, което удължи серията им без загуба до рекордните 49 мача като Отборът на Шаби Алонсо си осигури място във финала на Лига Европа.

Рома изоставаше с 2-0 от първия мач, но си проправи път обратно в равенството срещу новоизбрания шампион на Бундеслигата, когато Леандро Паредес реализира дузпа във всяко полувреме.

Въпреки това, автогол на защитника на Рома Джанлука Манчини осем минути до края върна Леверкузен назад в предни позиции като цяло.

НЕВЕРОЯТНО.#UELpic.twitter.com/t5urrf0EIV

— УЕФА Лига Европа (@EuropaLeague) 9 май 2024 г.

Имаше по-късна драма, когато резервата Станишич нахлу в наказателното поле, за да търкулне топката в далечния ъгъл на мрежата, предизвиквайки бурни празненства от привържениците на домакините, когато те осигуриха обща победа с 4-2.

Рома направи светъл старт, като Ромелу Лукаку преследваше дълга топка в наказателното поле, но вратарят на Леверкузен Матей Ковар изчезна бързо и блокира.

Леверкузен заплаши, когато Ударът на Ексекиел Паласиос беше спасен от стопера на Рома Миле Свилар, преди Ковар да влезе в действие отново – от другия край – за да откаже Лоренцо Пелегрини. топка от шест ярда.

Паласиос за малко да преодолее резултата след половин час, но ударът му от границата на наказателното поле уцели в основата на гредата, преди Свилар да направи още едно интелигентно спиране, за да отстрани усилието на Джереми Фримпонг.

След това Свилар направи страхотно двойно спасяване от воле на Амине Адли и последващото действие от близка дистанция на Хлозек.

Рома получиха дузпа пет минути преди полувремето, когато Джонатан Тах изтегли обратно Сардар Азмун, който е под наем в отбора на Серия А от Леверкузен. Паредес изпълни уверено точния удар, за да намали изоставането.

Брайън Кристанте направи ранно отваряне за Рома в началото на второто полувреме, но неговият протрит удар нямаше сила да тества Ковар.

Йонас Хофман видя удара си спасен от Свилар, преди Рома да получи още една дузпа точно след час след проверка на VAR.

Първоначално, Холандският рефер Дани Маккели пропусна игра с ръка на Хлозек, когато центриране беше прехвърлено през претъпканото наказателно поле на Леверкузен, но след като беше посъветван да прегледа инцидента на монитора край терена, той посочи мястото.

Паредес запази своето страхотно да търкулнеш топката в долния ляв ъгъл и да изведеш Рома на общо ниво.

Леверкузен върна един гол осем минути преди края, когато Свилар – който не беше сложил грешна ръкавица цяла вечер – удари корнер, като топката падна върху Манчини на задната греда и след това отскочи в празната врата.