Адетокумбо отбелязва 30, Мидълтън прави трипъл-дабъл, докато Бъкс надминава Тъндър 118-93
AP News | 2024-03-25 | 03:32:18

МИЛУОКИ (АП) — Янис Адетокумбо има 30 точки и рекордни за сезона 19 борби, Крис Мидълтън записа втория си трипъл-дабъл в кариерата и Милуоки Бъкс победиха Оклахома Сити Тъндър със 118-93 в неделя.

Мидълтън имаше 11 точки, 10 борби и 10 асистенции за първия си трипъл-дабъл от 20 януари 2018 г.

p>Милуоки откри резултатен мач през второто полувреме, когато Оклахома Сити (49-21) отпадна от лидерството в Западната конференция. Действащият шампион на НБА Денвър Нъгетс (50-21) не игра в неделя и изпревари с половин игра пред Тъндър.

Оклахома Сити записа най-ниския си сбор от точки и отбеляза най-ниския си процент (0,371) на сезона. Шай Гилгеус-Александър от Оклахома Сити вкара 12 точки – за първи път от 19 януари насам, той беше задържан под 20 – и престоя през цялата четвърта четвърт, след като Бъкс изградиха неравномерна преднина.

Това отбеляза първото време след победата на 3 февруари в Далас, когато Бъкс имаше Адетокумбо, Мидълтън и седемкратния гард на All-NBA Деймиън Лилард на пода за същия мач. Това беше първият път след загуба на 31 януари в Портланд, че те имаха предпочитания титулярен състав от Адетокумбо, Лилард, Мидълтън, Брук Лопес и Малик Бийзли.

Мидълтън пропусна 16 поредни мача поради изкълчен ляв глезен и също така спечели победа над Бруклин Нетс в четвъртък поради лечение на контузия. Лилард също имаше изкълчен ляв глезен, което го накара да отсъства два мача в началото на февруари. Адетокумбо се завърна в четвъртък, след като пропусна два мача поради проблем с лявото подколенно сухожилие.

Седем играчи на Милуоки отбелязаха двуцифрен брой. Боби Портис имаше 15, Лопес 14, Лилард и Пат Конаутън по 11 и Джей Краудър 10.

Джош Гиди вкара 19, а Джалън Уилямс добави 18 за Тъндър.

Бъкс водеха с 48-47 на полувремето и отвориха мача, като надиграха Оклахома Сити с 18-2 в първите шест и повече минути на третото тримесечие. Оклахома Сити не постигна първия си кош от третия период, докато Уилямс не реализира пауза 5:38 минути преди края, което сложи край на удара на Милуоки с 16-0.

Лу Дорт от Оклахома Сити изглежда получи удар в главата под коша, когато Уилямс отбеляза, карайки играча да напусне играта.

Бъкс спечелиха третия период с 34-17 като Тъндър съвпадна с най-ниския си брой точки за което и да е тримесечие през целия сезон.

Тъндър: В Ню Орлиънс във вторник.

Бъкс: Домакин на Лос Анджелис Лейкърс във вторник.