Байерн Мюнхен победен с 1-0 от Лацио в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига, за да натрупа натиск върху Тухел
AP News | 2024-02-14 | 00:08:48

РИМ (AP) — Четири дни след тежка загуба в Бундеслигата, Байерн Мюнхен отново не оправда очакванията при загуба с 1-0 от Лацио в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига в сряда.

Капитанът на Лацио Чиро Имобиле реализира наказателен удар, когато Байерн беше намален до 10 човека в средата на второто полувреме, след германският клуб не успя да се възползва от поредица от шансове.

Заедно с поражението с 3:0 от Байер Леверкузен, резултатът оказва натиск върху Байерн и треньора Томас Тухел преди реванша на 5 март.

Байерн, шесткратен европейски шампион, достигна до четвъртфиналите или по-добре в 11 от последните си 12 кампании в Шампионската лига – изключение прави елиминирането от Ливърпул на 1/8-финалите преди пет години.

Лацио, който е седми в Серия А, загуби от Байерн в единственото си друго осминафинално участие преди три години.

Защитникът на Байерн Дайот Упамекано беше изгонен за нарушение срещу Густав Исаксен, а Имобиле прати вратаря Мануел Нойер в грешната посока с последвалия точен удар. Италианският нападател вкара последните четири гола на Лацио в надпреварата, след като достигна границата от 200 гола в Серия А през уикенда.

Преди началото феновете на Байерн изстреляха факли по терена и изпълниха стадиона на гостите секция с огън и дим.