Дълбочината на предната линия на Хоукс понася още един удар с Оконгву за „обозримо бъдеще“
AP News | 2024-02-22 | 21:41:05

АТЛАНТА (AP) — Атланта Хоукс се готвят да останат без центъра Ониека Оконгуу за неопределен период от време, оставяйки отбора с сериозни проблеми с дълбочината на предната линия, докато се завръща от почивката на All-Star.

Треньорът Куин Снайдер каза след тренировката в четвъртък Okongwu, който пропусна последния мач преди почивката с изкълчен пръст на левия крак, „няма да отиде да бъде на разположение в обозримо бъдеще.”

Съобщението на Снайдер беше изненада след първоначалните очаквания Okongwu да пропусне от седмица до 10 дни.

Загубата на Okongwu, който споделя игрово време със стартовия център Клинт Капела, идва, тъй като Капела пропусна последните шест мача поради разтежение на левия адуктор.

Капела може да се завърне за мача срещу Торонто в петък вечер, но не се очаква веднага да бъде готов да поеме нормалния си дял от минутите.

Контузията на Оконгву набляга повече на резервния Бруно Фернандо, който вече играеше повече минути, докато Снайдер търсеше начини да замени Капела.

„Така че Бруно е човек, който трябваше да се засили в отсъствието на Клинт, “, каза Снайдер. „Ще си върнем Клинт, но той ще бъде в ситуация, в която са минали няколко седмици, откакто е играл, и съм сигурен, че ще има някакво ограничение в минутите. Това са неща, върху които просто трябва да продължим да работим.“

23-годишният Оконгву беше избран в първия кръг на драфта през 2020 г. Неговите средни резултати от 10,2 точки и 25,8 минути този сезон са върхове в кариерата му. Той също така има средно 7,0 борби в 53 мача, включително осем старта.

Снайдер каза, че загубата на Оконгу е „трудна“, защото четвъртогодишният център показа напредък през този сезон.

„Дори преди Клинт да излезе, можете просто да видите напредъка му“, каза Снайдер. „Той става все по-добър в много области и някои от нещата, които прави и прави добре, ни дават друго измерение и в двата края на терена.“

Хоукс (24-31) са 10-ти в Източния Конференция и биха изпаднали от последното място в турнира за игра, ако паднат под 11-то място Бруклин.