Ерик тен Хаг твърди, че Ман Юнайтед е „един от най-забавните“ отбори във Висшата лига
The Mirror | 2024-04-28 | 14:55:33

Босът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг вярва, че неговият отбор е един от най-забавните отбори във Висшата лига, въпреки че се бори да печелят мачове.

Юнайтед завършиха наравно 1-1 срещу Бърнли в събота. Зеки Амдуни изравни от дузпа късно след като Антони изведе Червените дяволи напред.

Резултатът означава, че Юнайтед са спечелили само един мач в рамките на 90 минути от средата на март и са взели само седем точки от последните си шест мача в лигата. Въпреки това има 38 гола от последните им шест мача във висшата лига - и това не включва равенството 3-3 срещу Ковънтри миналия уикенд.

„Ние сме един от най-динамичните и забавни отбори в лигата в момента“, каза Тен Хаг пред BBC Match of the Day. Ние създаваме много положения, като играем добър футбол. Всеки отбор се отказва от възможности. Но когато зависи от нас, е странно."

Юнайтед създаде много възможности срещу Бърнли, но комбинация от лошо завършване и добро вратарство им попречи да отбележат повече. От другата страна, Кларетс може да се окажат жалко да не вкарат повече, като Андре Онана направи няколко отлични спасявания през цялото време.

Давайки оценката си за мача, Ten Hag каза пред Sky Sports: „Силно начало на мача. Много положения, след което загубихме контрола през втората част на първото полувреме. Бърнли се върна в мача и имаше някои шансове.

„Второто полувреме беше изцяло наше и ние сме в печеливша позиция и отстъпваме мача в края. Много разочарован, не би трябвало да се случва. Поставяте се в трудни позиции. През много фази от играта се справихме много добре, така че накрая трябва да вземем трите точки и чистата мрежа. Накрая го раздадохме отново.

„Ние се поставихме в печеливша позиция, като играехме добър футбол – създадохме много положения и след това да го раздадем накрая в последните минути, че е толкова ненужно ."

Юнайтед е шести в таблицата на Висшата лига, една точка пред Нюкасъл в надпреварата за Лига Европа. Червените дяволи имат още четири оставащи мача преди края на кампанията и се изправят срещу Кристъл Палас в следващия си мач в понеделник, 6 май.

Относно битката за Европа Тен Хаг добави: „Никога не давам отрицателни сценарии. Едната е във Висшата лига, а другата е, че имаме финала на ФА Къп . Допускането на дузпи, много спорно, срещу Челси, Ливърпул и днес отново, това е седем точки. Това е твърде много, особено на този етап от сезона."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не ви харесва нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата