Горещото 2-ро полувреме на Фред ВанВлийт води Хюстън Рокетс до победа за завръщане над Детройт Пистънс
AP News | 2024-01-13 | 05:16:19

ДЕТРОЙТ (AP) — Фред ВанВлийт вкара 17 точки през второто полувреме, включително осем в ключова част от четвъртата четвърт, като Хюстън Рокетс предаде Детройт Пистънс седмата си поредна загуба, 112-110 в петък вечер.

Детройт е 1-35 след начало 2-1, включително рекордна за НБА серия от 28 загуби. Настоящата поредица започна със загуба със 136-113 от Рокетс на Нова година.

Джейдън Айви имаше открит поглед към печелившата тройка три секунди преди края, но тя влезе и излезе .

Алперен Сенгун вкара 29, а Джалън Грийн добави 28 за Хюстън, който загуби две поредни. VanVleet завърши с 20 точки и 12 асистенции.

Алек Бъркс и Кевин Нокс II имаха по 19 за Пистънс, които играха без водещи голмайстори Кейд Кънингам (коляно) и Боян Богданович (прасец).

Детройт поведе със 103-98 при тройка на Бъркс с 5:59 до края, а Рокетс се затрудняваха да отбележат удари, докато играта с 3 точки на Ван Влийт направи 107-105 с 2:58 до края.

След като Айви пропусна два наказателни удара, ВанВлийт изведе Хюстън напред с тройка, след което направи 110-107 с къс скок. След това VanVleet вкара 12-ата си асистенция, създавайки забивка на Sengun.

Исая Стюарт обаче вкара тройка, за да дръпне Пистънс до 112-110, а VanVleet пропусна 3 6,6 секунди преди края.

p>

Мачът беше равен при 55 точки през второто полувреме, но Пистънс започнаха третата четвърт със серия 17-6, включваща 14 точки от Нокс и Стюарт.

Хюстън отговори с 12- 2 серия, които ги доведоха до 91-88 в края на третия. VanVleet имаше пет точки и пет асистенции през периода.

Rockets: Посещение на Boston Celtics в събота вечер.

Pistons: Посещение на Washington Wizards в понеделник.