Херо вкара 24, Хийт удари рекорда за плейофите на франчайз 23 3s, за да победи Бостън и дори серия 1-1
AP News | 2024-04-25 | 03:56:18

БОСТЪН (AP) — Тайлър Херо имаше 24 точки и 14 асистенции, постигайки шест от рекорда за плейофи на франчайз на Маями 23 тройки, за да изведе Хийт до победа със 111-101 над Бостън Селтикс в сряда вечер и да изравни серията им от първия кръг на плейофите с по един мач.

Бам Адебайо имаше 21 точки и 10 борби, и новият враг на Селтикс Кейлъб Мартин също имаше 21 точки за Хийт, които стреляха 53,5% (23 от 43) отвъд дъгата, за да се върнат след провал в мач 1. Това счупи рекорда на Маями в плейофите от 20 тройки, поставен срещу Бъкс в първия кръг на 2021 г.

Джейлън Браун вкара 33 точки за първия поставен Бостън. Джейсън Тейтъм вкара 28, без да показва лоши последици от тежкия фаул на Мартин, който го прати на пода с по-малко от минута игра при победата на Бостън със 114-94 в неделя.

Поредицата се мести в Маями за игрите 3 и 4 в събота и понеделник.

Селтикс спечелиха 64 мача през редовния сезон, за да получат предимство на домашния корт през финалите на НБА, но не го оползотвориха много добре в сряда, въпреки публиката, която все още беше разгорещена от това, че звездата им се приземява силно в началото на серията.

Тейтъм направи първия си плейофен трипъл-дабъл в кариерата си в неделя, отбелязвайки 23 точки с 10 борби и 10 асистенции в мач, в който Бостън водеше с цели 34 точки в четвъртата четвърт. Но големият въпрос беше как той ще се върне, след като беше подбит от Мартин, докато вървеше след ретур.

Тейтъм започна мач 2 и имаше 14 точки през първата четвърт. И Мартин беше сърдечно освиркван всеки път, когато докосне топката. Изглежда само зареди с енергия него и Хийт, които трябваше да спечелят игра, за да спечелят правото да се изправят срещу Селтикс.

Маями поведе с пет, 55-50, с две минути до края на първото полувреме, преди Браун да вкара три поредни тройки, за да отвори преднина от четири точки. Браун пропусна 3 следващия път, но неговият пропуск в последните секунди направи резултата 61-58 на полувремето.

Маями направи серия от 10-0, за да поведе с 82-70 с под четири минути игра в третия. Бостън намали до шест, 102-96, три минути преди края, но Мартин отбеляза 3 и Селтикс никога повече не стигнаха до две притежания.