Италианският футбол е засегнат от поредната расистка буря, след като вратарят на Милан Майк Мейнян напусна терена на фона на предполагаеми обиди от страна на феновете на Удинезе - преди мачът да започне отново само 10 минути по-късно
Daily Mail | 2024-01-21 | 03:32:04

Той попита рефера Мареска, както беше съобщено от камерите на DAZN: „Чухте ли и това?".

След като напусна терена за около десет минути Майнян и неговите съотборници се върнаха на терена, ядосани заедно с целия отбор, който го подкрепяше.

Сблъсъкът на Милан с Удинезе беше прекратен, след като Майк Майнян беше предполагаемо набелязан

Френският вратар беше видимо разстроен, докато напускаше терена заедно със своите съотборници

Вашият браузър не поддържа iframes.

Много играчи на Удинезе прегърнаха и целунаха вратаря, който съзнателно избра да изпрати сигнал с молба към съдията да прекрати мача.

Завръщането му на терена бе белязано от освирквания от Curva в сюрреалистична атмосфера.

След като беше успокоен от рефера Мареска, Менян се върна между гредите, но след съобщение от високоговорителите на стадиона скандиранията продължиха и френският вратар заедно с други съотборници отново напуснаха терена.

"Не можем да играем футбол по този начин", каза Мейнян след мача. „При първия гол удар чух маймунски викове и не казах нищо“.

„Втори гол удар, направиха го отново, затова се обадих на пейка и четвърти съдия'.

'Трябва да има много сурови санкции. Само говоренето не води до нищо".

Килиан Мбапе се обърна към социалните медии, за да изпрати подкрепата си на своя съотборник в международния отбор, като написа на X: „Много си далеч от самотата Майк Мейнян. Всички сме с теб.

'Все същите проблеми и все още НЯМА решение. Достатъчно е достатъчно!!!!!!!!!!!! НЕ НА РАСИЗМА.'

Мачът започна отново въпреки жеста на Maignan срещу още един епизод на расизъм в Италия.

Играта успя да бъде подновена около седем минути след като голът на Рубен Лофтъс-Чийк преодоля задънената улица.

Maignan беше победен три минути по-късно с удар на Лазар Самарджич и отборите излязоха на полувремето при равенство 1-1 след шест минути добавено време.

Второто полувреме премина без допълнителни спорове, като Милан спечели надпреварата с 3-2.

Maignan призова за налагане на още „строги санкции“ след мача беше приключил

Влезлият като резерва Флориан Товин даде преднина на Удинезе, но другият заместник Лука Йович изравни с гол от близко разстояние осем минути оставащи, преди друг заместник през второто полувреме - Ноа Окафор - да спечели. за гостите в добавеното време.

Това е само последната расистка буря, ударена от италианския футбол, след като Ромелу Лукаку претърпя подобно малтретиране миналия април, докато играеше за Интер срещу Ювентус .

117 фенове на Ювентус впоследствие получиха забрана на стадион, след като бяха идентифицирани.