Кристъл Палас срещу Брайтън завършва по предсказуем начин въпреки героизма на Дани Уелбек
The Mirror | 2023-12-21 | 00:35:49

Собственикът на Брайтън Тони Блум отпразнува двойна победа на стадион Амекс миналия сезон, когато неговият Албион победи Палас, след като конят му се развихри към победата в Челтнъм. Комарджията също събра още £830 000 в залози. Но всеки, който заложи срещу равенство 1-1 на Селхърст Парк, беше тотален залагащ.

Джордан Аю даде преднина на домакините в добавеното време на първото полувреме при завръщането си след спорния си червен картон срещу Ливърпул. Но Дани Уелбек влезе от резервната скамейка, за да вкара неизбежен изравнителен гол в 82-ата минута, за да видите последните пет мача в лигата между тези два горчиви съперника, завършващи 1-1 на Селхърст Парк.

Патрик Виейра беше уволнен след поражението през март на Чайките да бъде заменен от Рой Ходжсън. Въпреки равенството в Манчестър Сити, натискът върху бившия мениджър на Англия нараства след само една победа от 11 след победата на 30 септември на Олд Трафорд - и нито една у дома в седем мача. 76-годишният Ходжсън се примирява с идеята да напусне клуба си от детството в края на сезона, но Стив Купър е на разположение веднага.

Брайтън пропусна шанса да изпревари Манчестър Юнайтед на седмо място в 50-ата Премиер на Роберто Де Зерби Лига мач отговаря. Албион, който се радваше на 65 процента притежание на топката, сега спечели само два от 12 мача във Висшата лига.

Бавният старт доведе до най-голямото ранно настроение в това дерби на М23, когато Натианел Клайн спечели съкрушително предизвикателство 50/50 в халфовата линия с Игор. Първият чист шанс последва, когато бразилският защитник вкара топка от позицията си на ляв бек, която намери Симон Адингра на границата на наказателното поле. Ударът на котдивоареца в 19-ата минута беше париран от Дийн Хендерсън и Карлос Балеба прати отскочилата топка в аут.

Жан-Филип Матета отправи първия удар на Палас към вратата осем минути по-късно, за да предизвести Палас да доминира в останалата част от полувремето. Но това беше грешка на Verbruggen, която доведе до откриването в наказателното време на първото полувреме.

Пресата на Палас видя слабото изчистване на холандския вратар, с глава от Olise към Will Hughes точно извън наказателното поле. Той върна топката на французина и центрирането на Олизе бе отбелязано с глава от Аю за втория му гол за сезона. Албион вече има 22 последователни мача в лигата, без да запази суха мрежа.

Вербрюген се поправи след почивката, когато Дънк не успя да удържи Матета, а вратарят на Брайтън блокира изстрела.

Албион обжалва оптимистично за дузпа, когато Джак Хиншелууд – внукът на легендата на Ийгълс Пол – ритна тревата в наказателното поле срещу предизвикателство от Аю.

Уелбек не даде шанс на Хендерсън с изящен въртящ се удар с глава в горния ъгъл от груб кръст. Но вратарят на Паласа имаше късмета да се измъкне в 88-ата минута, когато чистият му удар удари бившия нападател на Арсенал в лицето и се разнесе широко.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия