Милан победи Славия, Уест Хем победи Фрайбург, за да се класира за четвъртфиналите на Лига Европа
AP News | 2024-03-14 | 22:32:33

Милан победи Славия Прага с 3-1, за да стигне до четвъртфиналите на Лига Европа в четвъртък.

Милан напредна с общ резултат 7-3, след като спечели първия мач от 16-финалите с 4-2 на Сан Сиро преди седмица.

Седемкратният европейски шампион никога не е печелил Лига Европа от второ ниво или неговия предшественик, Купата на УЕФА.

Състезанието дава на италианската мощ единствения реалистичен шанс да спечели трофей този сезон, след като беше елиминиран от Купата на Италия и в момента изостава от лидера в Серия А Интер Милано с 16 точки .

Кристиан Пулишич, Рубен Лофтъс-Чийк и Рафаел Леао поставиха без съмнение резултата на реванша с голове през първото полувреме в Прага.

Пулишич вкара мрежа от 10 метра с ниско ниво стреля, за да открие резултата в 33-ата минута, а Лофтъс-Чийк вкара във втората празна врата след прецизно центриране на Тео Ернандес, преди Леао да завърти удар с десния крак извън наказателното поле в горния десен ъгъл при спирането през първото полувреме време.

Славия получи утешителен гол от резервата Матей Юрасек.

Пулишич вече има 11 гола в 38 изяви във всички състезания в първата кампания на американския национал с росонерите в най-продуктивния му сезон - 2019- 20 кампания в Челси.

Ранният натиск на Славия загуби сила, след като капитанът Томаш Холеш получи директен червен картон в 20-ата минута за фаул срещу своя колега Давиде Калабрия.

Първият избор на вратаря на Милан Майк Мейнян се контузи рано и беше заменен от Марко Sportiello.

Уест Хем влезе в последните осмина, като победи Фрайбург с 5-0 на Лондонския стадион.

Чуковете обърнаха поражението с 1-0 в първия мач с головете през първото полувреме на Лукас Пакета и Джарод Боуен.

Пакета отбеляза от близка дистанция, след като Томаш Соучек засече с глава към него от корнер след по-малко от 10 минути игра. Боуен удвои предимството си в 32-ата.

Аарън Кресуел направи 3-0 в началото на второто полувреме, преди Мохамед Кудус да завърши поражението с два късни гола.

Уест Хям, миналогодишният шампион на Лига на конференциите Европа, спечели 11 поредни домакински мача в европейски турнири през последните два сезона.

Марсилия почти взриви преднината от 4-0 от първия мач срещу Виляреал, който вкара три гола в четвъртък, преди Джонатан Клаус да отбележи в добавеното време за френските гости, за да подпечата обща победа с 5-3.

Бенфика напредна след победа с 1-0 над Рейнджърс. Рафа Силва отбеляза в 66-ата минута и тимът от Лисабон удържа, след като страните завършиха наравно 2-2 миналата седмица.

Жребият за четвъртфиналите е насрочен за петък.