„Неуважителен“ Рони О`Съливан е критикуван, защото е казал на рефер да „просто се отпусне“ в спора заради шумните фенове в Крусибъл, преди да твърди, че дори не е искал да играе след загубата
Daily Mail | 2024-05-02 | 10:05:20

Рони О'Съливан се сблъска със съдията Десислава Божилова по време на отпадането му от Световното първенство по снукър срещу Стюарт Бингам

Тя каза: „Няма да пуснат никого .Всега са седнали. Може да чакаме 20 минути, разбирате ли какво имам предвид?“

Когато О'Съливан най-накрая се върна на масата, той каза на българския рефер "просто да се успокои", преди да даде дълго червено.

Въпреки това, това не беше прелюдия към победа, тъй като Бингам се дръпна, за да спечели този фрейм и следващите два.

По-рано О'Съливан заяви, че „реферите са го вкарали вместо мен“ след спорен момент за търкалящи се черни.

В 12-ия кадър О „Съливан вкара черното за 29, а Бингам на 43. Въпреки това, когато Божилова отново забеляза черното, то попречи на удара му при следващото червено, като се претърколи малко по-близо до топката-бияч.

В демонстрация на добро спортно майсторство, О'Съливан предложи на Бингам шанса да погледне по-отблизо ситуацията.

След това позицията на черните беше леко коригирана, той потенциално можеше да засече червеното, но вместо това О'Съливан реши да играе защитен удар. В крайна сметка Бингам спечели фрейма.

По време на почивката между сесиите О'Съливан нападна Божилова в интервю за Eurosport.

„Това е просто нормален ден за мен, малко снукър, малко храна, почивка, отидох на фитнес тази сутрин, хубав ден“, каза той.

Четвъртфиналният мач беше в критичен момент в кадър 21, когато зрителите (вдясно), гледащи съседния мач, бяха прекъснати, като се върнаха по местата си

О'Съливан , който се канеше да поеме дълго червено, не беше впечатлен от шума и безпокойството, докато заемаше мястото си

След това О'Съливан каза на съдията Божилова „просто да се успокои“, докато той се върна на масата

Той бе победен с 13-10 от Стюарт Бингам на четвъртфиналите на турнира в Крусибъл

Бингам ще напредне, за да се изправи срещу Джак Джоунс, който победи Джъд Тръмп в другия четвъртфинал

„Ако трябва да бъда честен с вас, някои от реферите са го вкарали аз Просто исках да й докажа, че е сбъркала.

"Тогава си помислих, че не се чувствам добре от това, че трябва да хвърлям топката след това, но просто исках да отбележа. Беше казано.

„Не съм толкова гладен да печеля по този начин, аз съм по-скоро принципен човек.“

Полуфиналите на Крусибъл ще видят Уилсън срещу Дейвид Гилбърт и Бингам срещу Джак Джоунс, като двата най-добри мача от 33 започват в четвъртък.

След поражението си О'Съливан каза, че "ръката му е била извита", за да дойде и да се състезава в Крусибъл тази година.

„Всъщност нямаше да играя в това, докато не дойде нов спонсор и не каза [трябва да играете в него]“, каза той.

'Всъщност нямаше да играя Манчестър или това заради това как се чувствах да играя. Така че ми извиха ръката.

"Така че, както казах, първи дошъл, първи обслужен."

Попитан какво щеше да прави, ако не беше играл в Крусибъл, О'Съливан каза: „Имам толкова зает, хубав живот, знаете ли… вероятно щях да отида и да направя някои рисувах с Деймиън [Хърст], ядох хубава храна с него, изведох кучетата, прекарах известно време със [съпругата] Лайла, видях децата си, отидох в Champney's Spa, може би прекарах четири или пет дни там.

„Щях да дойда тук, да прекарам няколко дни в правене на неща с Eurosport, да бягам в Пийкс, да ходя на фитнес, да ям добра храна. Да, живот.“