ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Фил Фодън отново беше най-добрият играч в парка за Ман Сити при победата им с 3-1 над Копенхаген, докато Джон Стоунс класически улесни пътя си през мача... но нетипична грешка оставя една звезда да вкара само 5/10
Daily Mail | 2024-02-14 | 03:05:06

< br />

Въпреки това им беше нанесен тежък удар през първото полувреме, след като Джак Грийлиш изглежда получи мускулна контузия, а нападателят на Сити напусна терена видимо обезпокоен, тъй като се бореше за игрово време през последните седмици.

Джак Гон от Mail Sport оценява играчите на Ман Сити след победата им.

Манчестър Сити се завърна в европейските мачове с победа с 3-1 като гост срещу ФК Копенхаген

Това означава, че отборът на Пеп Гуардиола ще отбележи два гола обратно на Етихад за реванша

Това беше контролирано и професионално представяне от Cityzens, които спечелиха 11-ата си победа на отскока

Ederson – 5

Нехарактерна грешка за гола на Копенхаген, предаване на топката. Нямах много работа от двете страни на това.

Кайл Уокър – 7

Елиас Ашури е опасният човек от Копенхаген, но едва беше помирисан от капитана на Сити.

Джон Стоунс – 7.5

Завърна се у дома в централната халфова линия, владеейки топката и класически улесни пътя си през мача.

Едерсън направи нехарактерна грешка през първото полувреме, позволявайки на Копенхаген да отбележи

Родри представи отлично представяне и беше метрономът на Ман Сити в средата на линията

Рубен Диас – 7

Виктор Клаесон не винаги беше лесен за овладяване в ролята на фалшивата деветка, но Диас получи своите основи правилно.

Нейтън Аке – 6,5

Не е най-доброто вечер, когато беше с топката, въпреки че беше защитен добре с един особено силен удар с глава за предотвратяване на опасност.

Родри – 8

Точно там, на пътя, по всяко време. На Копенхаген не беше позволено да излиза от халфовата линия толкова често и всичко зависеше от него.

Фил Фодън – 8,5

Отново най-добрият играч в парка. Продължава да минава през скоростите. Работлив в бягането си, както и в качеството около кутията. Заслужи гола си.

Фил Фодън подпечата мача с късен гол и беше най-добрият играч на терена

Бернардо Силва брилянтно удари гостите напред, след като Копенхаген изравни през първото полувреме

Бернардо Силва – 7,5

Брилянтно издълбано покритие, за да върне Сити обратно в предната част. Работи в редица различни позиции. Забави играта, когато беше необходимо.

Кевин Де Бройне – 8

Завръщането продължава да учудва. Нов гол, страхотен пас и той изглежда заплашителен както винаги в момента.

Джак Грийлиш - 6

Принуден с контузия в ранните врати, след като показа някои добри щрихи, докато Сити доминираше в началните размени.

Кевин Де Бройне погледна назад до най-доброто от себе си, като направи прецизен удар, за да изведе Сити напред след 10 минути

Джак Грийлиш претърпя трудно завръщане на терена, излизайки с контузия преди полувремето