Паскал Сиакам вкарва 29 и подхранва заряда в третата четвърт, за да изведе Пейсърс пред Рокетс 132-129
AP News | 2024-02-07 | 04:48:33

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Паскал Сиакам вкара 29 точки и се обедини с T.J. Макконъл ще стимулира завръщането през третата четвърт, изпращайки Индиана Пейсърс над Хюстън Рокетс със 132-129 във вторник вечер.

Макконъл има 17 точки и четири асистенции, докато Пейсърс печелят за втори път за три дни. Те спечелиха девет поредни победи в сериите.

Джейлън Грийн имаше 30 точки, за да поведе Рокетс, които загубиха две поредни. Дилън Брукс добави 23 точки, а новобранецът Амен Томпсън завърши с 13 точки, 13 борби и шест асистенции, докато Хюстън игра без титулярния гард Фред ВанВлийт.

Все пак Хюстън изглеждаше, че контролира, когато увеличи преднината си от 75-68 на полувремето до 85-75 в началото на третия.

Но през последните 9:53 на четвъртината защитата на Индиана допусна само 14 точки. Сиакам и Макконъл, междувременно, комбинираха 17 от следващите 31 точки на Индиана през четвъртината, за да дадат преднина на Пейсърс със 106-99.

Хюстън така и не се възстанови напълно.

Индиана бързо увеличи разликата до 14 в началото на четвъртия и Рокетс не можаха да се доближат по-малко от седем, докато Alperen Sengun не успя да направи 129-124 с 1: 13 до края.

3 на Грийн с 46 секунди преди игра намалиха дефицита до 130-127.

Но двукратният играч на звездите Тайрис Халибъртън отговори с пауза, за да подпечата победата.

Халибъртън приличаше повече на себе си преди контузията, въпреки че продължаваше да играе с ограничение на минутите, докато си пробива път назад от нараняване на лявото подколенно сухожилие. Той завърши с 18 точки и седем асистенции.

Треньорът на Хюстън Име Удока каза преди мача, че не очаква контузеният ВанВлийт, играч на звездите от 2022 г., да се завърне в състава, докато не се приближи до мача Звездна пауза.

Ракетс: Продължете пътуването си с четири мача петък вечер в Торонто.

Пейсърс: домакин на Голдън Стейт в четвъртък вечер.