Рио Фърдинанд иска служителите на Арсенал срещу Челси да обяснят решението, на което не можеше да повярва
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-23 | 23:22:49

Бившата звезда на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд остана объркан от решението да не изгони Николас Джаксън при поражението на Челси от Арсенал.

Само девет минути по-късно, при резултат 1-0 за артилеристите, Джаксън изглежда удари високо пищялите на Такехиро Томиясу. Нападателят на Сенегал обаче остана ненаказан, без дори да получи жълт картон.

В крайна сметка решението на рефера Саймън Хупър имаше малко влияние върху мача. Четири гола за 20 минути на второто полувреме - по два за Бен Уайт и Кай Хаверц - извадиха Арсенал от полезрението след ранния гол на Леандро Тросард и им помогнаха да спечелят с 5-0.

Когато още беше за да играе на почивката обаче имаше въпроси дали Челси може да се възползва от оставането на Джаксън. Фърдинанд оцени инцидента в спортното студио на TNT на полувремето и почти остана без думи.

„Всички не можехме да повярваме, че не е гледано от VAR“, каза 45-годишният играч. „Не можехме да повярваме. Виждали сме толкова много случаи този сезон като лоши, ако не дори и близо до толкова лоши като този.

„Мислиш си, уау, те бяха изгонени и те дори не са го погледнали. Това беше безразсъдно предизвикателство според мен. Ще се радвам да дойдат и да ми обяснят това, моля."

Джаксън, лятно попълнение от Виляреал, получи пет жълти картона в първите си шест мача във Висшата лига за Челси. Въпреки това, той спечели само четири жълти картона през следващите месеци.

Трябваше ли Николас Джаксън да бъде изгонен? Кажете мнението си в секцията за коментари

Редица фенове, които следят играта в социалните медии, смятат, че Джаксън заслужава? "Не трябва да съм на този терен след това", написа един, докато друг попита "Как това не е поне жълто?".

За щастие от гледна точка на Арсенал, решението не беше взето веднага Томиясу успя да продължи, докато отборът на Микел Артета избяга с играта след почивката.

Победата за артилеристите беше достатъчна, за да ги издигне на три точки на върха в таблицата на Висшата лига, въпреки че техните най-близки съперници имат поне един мач в ръка Ливърпул срещу Евертън в сряда, докато първият мач на Манчестър Сити идва 24 часа след този срещу Брайтън.

Самият Арсенал се завръща в игра в неделя. , с потенциално решаващо дерби на Северен Лондон срещу Тотнъм. Челси все още има шанс да се класира за Европа въпреки поражението си и следващият им мач идва срещу Шампионската лига, преследвайки Астън Вила в събота вечер.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk