Борусия Дортмунд 1-0 ПСЖ: Последният танц на Килиан Мбапе в Париж се нуждае от още един спасителен акт, тъй като победителят на Никлас Фулкръг напуска гигантите от Бундеслигата на 90 минути от първия финал на Шампионската лига от 11 години
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-05-01 | 23:20:22

Сред момент на жизненост и просветление, Мбапе беше изгонен в сенките от домакинския победител в мача Никлас Фулкръг, да не говорим за играча на мача Джейдън Санчо. Помните ли го?

Изгнаникът от Манчестър Юнайтед беше изключителен и перспективата той да играе на финал в Шампионската лига, докато неговият родителски клуб се бори да избегне изпадане в Конференцията Лигата няма да бъде загубена за играча, нито за тези, чието доверие не е имал на Олд Трафорд.

Никлас Фулкръг вкара първия гол на Дортмунд в техния полуфинал срещу ПСЖ

Германският нападател направи превъзходен централен нападател, за да изведе Дортмунд с 1-0

Килиан Мбапе остана разочарован през нощта, като удари гредата в второ полувреме

Играй нататък Ябълка Spotify

Тук му вярват. Всъщност да дадеш топката на Санчо беше толкова добра тактика, колкото всяка друга. Това, че Дортмунд се отправи към френската столица само с един гол преднина, не е по негова вина. Той използва поредица от шансове през второто полувреме, които трябваше да бъдат реализирани.

Но какво интригуващо и ангажиращо състезание беше това. Тези отбори оцеляха в Групата на смъртта и се разписаха с равенство, което устройваше и двата през декември, в една нощ, когато гърбовете бяха одраскани на този стадион. Този път те се опитваха да забият ножове в тях.

Първото полувреме беше изцяло за свирепостта на Дортмунд. Те поведоха, когато Фулкруг, късно процъфтяващият играч, който направи своя дебют за Германия на 29 години само преди две години, внезапно се превърна в Мбапе. Странно, защото Мбапе играеше като калфа централен нападател в другия край.

Докосването на Фулкръг преди да завърши не беше просто добро докосване за голям мъж , това беше изключително докосване за играч с всякаква форма или размер.

Нико Шлотербек вкара топка зад задната линия на ПСЖ, където нападателят я омекоти, сякаш носеше чехъл отдясно, и разби вратата, сякаш беше снабден с чук отляво.

Това създаде шум, който би събудил всеки жител на този заспал град с нефутболни убеждения. Това е странно място, Дортмунд, една очарователна сивота, дори в слънчев ден като този. Всичко е сиво като тръгнеш от центъра към стадиона. Дори всички птици са гълъби.

Джейдън Санчо погледна назад към най-доброто от себе си, когато създаде безброй проблеми на ПСЖ

Английският национал даде на Нуно Мендес горещо време през 90-те минути

Един Терзич получи всичките си тактически обаждания на място, докато Дортмунд държеше ПСЖ на разстояние

Но има и Westfalenstadion, като изгряващо слънце в покрайнините на града. Тези сиви плочи тук са измити в жълто, експлозия от цвят и безмилостно тракане.

В град, който винаги спи, футболният клуб е стимулантът. Снощи тази атака срещу сетивата беше най-яростна, вдъхновение или сплашване, в зависимост от това на коя страна сте.

Каквото и да се случи, това ще бъде последният мач от Шампионската лига за сезона тук и тези в Жълтата стена искаха да го направят неудобен за тези в бяло.

You'll Never Walk Alone, изрекоха те преди началото. Играчите на ПСЖ скоро откриха, че не могат да тичат никъде без компания. С това намерение и интензивност наистина ви кара да се чудите как са се борили на вътрешния пазар.

Мбапе беше близо през второто полувреме и ПСЖ отхвърли множество страхотни положения

ПСЖ има какво да прави преди реванша на полуфинала в Париж следващата седмица

В момента те са пети в Бундеслигата и може да се нуждаят от помощта на коефициента на УЕФА, за да играят в това състезание през следващия сезон.

Тук обаче те се захванаха да пресекат числата. Най-лесният начин да се класирате е като спечелите юнския финал на Уембли, разбира се, и сте усетили, че Дортмунд знае, че ще трябва да поведе със себе си в Париж.

Марсел Сабицер, халфът, който изигра 11 нулеви мача с малко привързаност в Манчестър Юнайтед, е любимец на феновете в Дортмунд, който отбелязва свободни голове.

Лесно е да разберете защо. Той щеше да вкара четири гола в толкова мачове, ако не беше Джанлуиджи Донарума, който блокира удар от близката греда в началото.

Но италианският вратар нямаше нищо може да направи, за да спре удара на Фулкръг в долния ъгъл в 36-ата минута. Междувременно ПСЖ влезе в почивката без нито един удар към целта.

Босът на ПСЖ Луис Енрике се зае с пресата в навечерието на мача, като ги обвини в нищо не разбира от футбол. Той отговаряше на твърдението, че отборът му е силен фаворит за победа тук. Оказа се, че Енрике е налучкал нещо.

Но агресията, която испанецът е показал в пресцентъра, той трябва да е повторил в съблекалнята на полувремето време, за неговия отбор излезе по-добре през второто полувреме. Не можеха да бъдат много по-лоши.

Феновете на Дортмунд създадоха превъзходна атмосфера преди началото на мача на Signal Iduna Park

Жълтите Уол беше в пълен глас за първия полуфинал на Дортмунд от Шампионската лига от 2013 г. насам

Отборът отговори на терена, предоставяйки превъзходно представяне

Мбапе най-накрая изглеждаше като играч, желан от Реал Мадрид - макар и за петминутен период, в който проби гредата и спаси достойно от Грегор Кобел. Усилието му, което се отби от вертикалния стълб, беше последвано от съотборника му Ашраф Хакими, който удари срещу другата греда. След това халфът Нуно Мендеш някак си успя да нанесе удар с глава от шест ярда, докато ПСЖ се радваше на кратко надмощие.

Още една бележка от първото полувреме беше, че Санчо имаше направи седем дрибъла, най-много от играч в състезанието през този сезон. Той увеличи резултата до девет, когато прескочи двама защитници и се оттегли за Фулкръг на часа. Неговият див изстрел обаче попадна в стената.

След това Фулкръг пропусна още един шанс, по-лесен от този, който бе използвал по-рано, този път стреляйки с глава от осем ярда след свързвайки се със закачливия свободен удар на Юлиан Бранд. Тогава беше ред на Бранд да удари направо Донарума, след като беше освободен от Санчо.

Тогава ще има малко съжаление за пропуснатите възможности. Това не спря Жълтата стена да се люлее във весела песен на пълен работен ден. Те могат само да се надяват, че това не е последният им танц.

Източник: dailymail.co.uk