Домантас Сабонис има рекордни в кариерата си 26 борби, докато Кингс извадиха Гризлис със закъснение за победа със 103-94
AP News | 2024-01-30 | 05:48:33

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Домантас Сабонис имаше рекордни в кариерата си 26 борби заедно с 20 точки, Де'Аарон Фокс вкара 23 точки и Сакраменто Кингс надмина измъчвания от контузии Мемфис Гризлис със 103-94 в понеделник вечер.

Сабонис завърши 10 от 11 от полето и имаше 16 борби през първото полувреме, рекорд на Кингс за борби за полувреме, откакто франчайзът се премести в Сакраменто през 1985 г. Предишният му най-добър резултат в кариерата беше 25 борби за Индиана на 29 ноември 2021 г. срещу Минесота и той го надмина с 27,5 секунди до края – част от силното защитно представяне на Кралете за да затвори мача.

Сакраменто държеше Мемфис без гол през последните три минути. Кевин Хюртер добави 17 точки за Кингс, които спечелиха четвъртата си поредна победа.

Джарен Джаксън младши поведе Гризлис с 22 точки, а Санти Алдама вкара 16 при стрелба 5 от 14. Скоти Пипън-младши и Г. Г. Джаксън завършиха с по 12 точки за Мемфис, който падна до 5-16 у дома.

Гризлис водеха с 15 точки през първото полувреме и задържаха преднината до средата на третата четвърт. Сакраменто победи Мемфис с 28-21 през периода.

Гризлис дръпнаха напред с 92-88 с 4:43 преди Кралете да отговорят с решителна серия от 12-2. Мемфис пропусна шест от последните си седем изстрела.

Както през целия сезон, Гризлис играха с малко играчи. Докладът за контузии изброява 11 играчи, аут срещу Кингс, а Гризлис подписаха 10-дневен договор с високия 6 фута и 9 нападател Матю Хърт по-рано в понеделник.

Всичко това се преведе в Мемфис, използвайки 27-ия си стартов състав на сезона.

Гризлис започнаха 7 от 10 от диапазон от 3 точки, за да създадат ранна преднина. Междувременно Кингс пропуснаха първите си 12 3s, преди Малик Монк да събори един във втория период.

Сакраменто се доближи с 10-0 в средата на втория период. Мемфис водеше с 50-47 на почивката, когато Кингс имаха 12 загуби.

Кралете: Продължете пътуването си със седем мача в Маями в сряда.

Grizzlies: домакин на Кливланд в четвъртък.