Сиърс получава 22, плюс ключови наказателни удари и Алабама побеждава номер 8 Обърн със 79-75
AP News | 2024-01-25 | 05:32:18

ТУСКАЛОСА, Алабама (AP) — Марк Сиърс имаше 22 точки и осем асистенции и направи два наказателни удара с 9 секунди до края запечата победата на Алабама със 79-75 над номер 8 Обърн в сряда вечерта, прекратявайки поредицата от 11 победи на Тигрите.

Кримсън Тайд (13-6, 5-1 Югоизточна конференция) стигна до равенство с техния съперник на върха в класирането на лигата с първата си победа над класиран отбор от пет опита този сезон. Това беше голямо възстановяване от загуба с 20 точки от номер 5 Тенеси в събота.

Обърн (16-3, 5-1) имаше шанс да изравни 13 секунди преди края, когато Алабама фаулира Чад Бейкър -Мазара при опит за 3 точки. Бейкър-Мазара удари първите два, но пропусна третия, намалявайки преднината на Тайд до 75-74.

Грант Нелсън, който имаше шест точки над крайните 1:39, грабна отскочилото и беше фаулиран. Треньорът на Auburn Брус Пърл извика два таймаута, преди Нелсън да отиде на линията с 12 секунди преди игра, но той направи и двата.

След това Алабама фаулира Джейлин Уилямс, преди той да успее да направи потенциален изравняващ опит за 3 точки - който излезе от стъклото и влезе - от другата страна. Той направи 1 от 2 и Сиърс го заледи в другия край.

Райлън Грифън влезе от пейката едва за втори път този сезон, но отговори със 17 точки. Той отбеляза пет тройки, включително четири за 4:19 през първото полувреме.

Нелсън имаше 14 точки и 11 борби. Латрел Райтсел-младши стартира за втори път и имаше 14 точки и 9 борда.

Джони Брум поведе Обърн с 25 точки, 14 борби и пет блокирани удара. Бейкър-Мазара вкара 11 точки.

The Tide отбеляза последните девет точки от първото полувреме, за да поведе с 44-30, след като изоставаше с цели осем. Тигрите пропуснаха последните си девет тройки, но след това излязоха от почивката със собствения си удар от 9-0.

Обърн: Имаше четвъртата най-дълга победа в нацията серия прекъсна. Това беше най-дългата настояща серия сред отборите на Power Five. Pearl е 2-7 на Coleman Coliseum с Auburn.

Алабама: Първият отбор, спечелил три поредни победи в съперничеството, откакто Tide го направи през 2015 г. Нагорещен с 11 3s, след като загуби 4 от 21 до Тенеси.

ЗАБАВЯНЕ НА ИГРАТА

Играта имаше 19-минутно забавяне малко след спиране, за да се включат горните светлини в Coleman Coliseum.

СЛЕДВА Обърн гостува в щата Мисисипи в събота.

Алабама е домакин на LSU в събота вечер.